AktualnościWydarzenia

CBA w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Doszło do zatrzymań!

0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie ze Strażą Graniczną zatrzymali osoby zamieszane w korupcyjną aferę w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Akcja zaczęła się dziś rano. Jak informuje rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, zatrzymanych jest siedem osób, w tym dwie pracownice Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego a także jedna osoba z urzędu wojewódzkiego w Łodzi. Chodzi o nieprawidłowości przy obsługiwaniu cudzoziemców. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wrocławska Prokuratura Okręgowa od maja ubiegłego roku. Doniesienie złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Doszło do zatrzymań!

Z informacji, przekazanych nam przez Stanisława Żaryna, wynika, że śledztwo ujawniło proceder przyjmowania w 2019 roku łapówek w zamian za załatwienie zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców w Polsce. Były to prezenty i gotówka. Na razie nie ujawniono szczegółów.

Wśród zatrzymanych są dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz główna specjalistka w delegaturze Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu.
Agenci CBA zatrzymali też osobę, która miała być „pomocnikiem w przestępczym procederze”. A funkcjonariusze straży granicznej trzy osoby w tym jedną, która miała kierować zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się legalizacją pobytu cudzoziemców za łapówki.

żródło wrocławnaszemiasto.pl/więcej

foto:Dolnośląski Urząd Wojewódzki Paweł Relikowski

Remonty chodników w całym mieście. Także na moście Zwierzynieckim

Poprzedni Artykuł

Podatek CIT w spółkach komandytowych – jakie możliwości mają przedsiębiorcy

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności