AktualnościKomunikacja

Dworzec Wrocław Brochów zostanie wyremontowany

0

Na dworcu Wroclaw Brochów będą windy, wyższy peron z odnowiona wiatą i wyremontowane przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły blisko 7 mln zł na poprawę komfortu podróżnych i dostosowanie przystanku do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

W listopadzie rozpoczęły się prace przy przebudowie dworca Wrocław Brochów. Zapewnia on podróże pociągiem w kierunku Brzegu, Opola, Jelcza czy Wrocławia Głównego. Codziennie zatrzymuje się na nim ok. 80 pociągów.

Udogodnienia po remoncie

Dla podróżnych przygotowany zostanie dwukrawędziowy peron – pociągi będą się zatrzymywały na obu przylegających do peronu torach. Po przebudowie peron będzie wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z wagonów. Wygodniejsze podróże zapewni odnowiona długa wiata. Utrzymany będzie historyczny charakter obiektu, m.in. przez odpowiednio dobrane detale – m.in. zegar i oświetlenie.

Prace obejmą przejście podziemne. Znaczącym udogodnieniem będą windy, które umożliwią dostęp do peronu osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.

 

źródło wroclaw.pl/wiecej

Ruszyła budowa drogi rowerowej i chodnika przy dworcu Wrocław Główny

Poprzedni Artykuł

Kosmiczny zespół Innspace z wrocławianami na pokładzie znów zdobywa podium

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności