Aktualności

Jezioro Pawłowickie przejdzie metamorfozę

0

Zbliża się rewitalizacja jeziora Pawłowickiego. Projekt otrzymał 573 głosy w ramach WBO 2018. W najbliższych tygodniach Zarząd Zieleni Miejskiej zamierza ogłosić przetarg na realizację pierwszego etapu prac.

– Przejęliśmy teren dopiero w zeszłym roku. Jednak w dość szybkim tempie powstała dokumentacja zgodna z projektem WBO i na jej podstawie, w najbliższych tygodniach, będzie ogłoszony przetarg na I etap urządzania obszaru wokół kąpieliska. To zadanie które jeszcze w tym roku powinno się zakończyć – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

źródło mapy: zzm.wroc.pl

Projekt przewiduje m.in. oddzielenie strefy kąpielowej od pozostałej części stawu. W miejsce starych pomostów, przy plaży powstanie molo na planie owalu. Jego półokrąg wyznaczy strefę kąpielową. Po przeciwległej stronie jeziora, bliżej ulicy Sasankowej, zaprojektowano niewielką przystań kajakową. Kawałek dalej, w stronę skrzyżowania ul. Sasankowej z ul. Jeziorną, stanie wśród drzew scena plenerowa. W przyszłości będą mogły odbywać się na niej koncerty, przedstawienia czy lokalne wydarzenia. Wokół jeziora zaplanowano także nowe ławki i pomosty.

Plaża przy jeziorze Pawłowickim zostanie oczyszczona. Zniknie sąsiadująca z nią betonowa płyta, a jej miejsce zajmie plac zabaw. Zaplanowano go w takim miejscu, by rodzice z plaży mieli swoje pociechy cały czas na oku. Niedaleko placu zabaw, już wśród drzew, projektanci przewidzieli siłownię terenową. Zadrzewiony teren okalający jezioro od strony ul. Pawłowickiej w przyszłości ma zostać uzupełniony o park linowy.

żródło wroclaw.pl/wiecej

Rewitalizacja podwórka na Starym Mieście

Poprzedni Artykuł

Last Minute Summer Festival 2020

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności