AktualnościRozrywkaWydarzenia

Kosmiczny zespół Innspace z wrocławianami na pokładzie znów zdobywa podium

0

Kosmiczny zespół Innspace z Wrocławia dwa razy stanął na podium międzynarodowych konkursów, w tym w jednym z nich ponownie, rok po roku. Jeden ze zwycięskich projektów otrzymał patronat Polskiej Agencji Kosmicznej.

Innspace to kosmiczny kolektyw, w skład którego wchodzi 14 studentów i absolwentów uczelni z całej Polski. Ich dobra passa trwa w ostatnim czasie znów zdobyli podium na międzynarodowych konkursach.

Act In Space – kosmiczny hackathon

13-14 listopada 5-osobowy zespół w składzie Justyna Pelc, Hubert Gross, Magdalena Łabowska, Milena Michalska i Arkadiusz Kołodziej zwyciężył w hackathonie ActInSpace. Jest to międzynarodowy konkurs kosmiczny, który odbywa się w kilkudziesięciu krajach jednocześnie. Zespół Innspace zwyciężył w finale lokalnym w Niemczech. Teraz czeka go etap międzynarodowy we Francji, w którym do wygrania jest lot paraboliczny ZeroG.

Podczas konkursu drużyny mają 24 godziny na przygotowanie rozwiązania jednego z kilkudziesięciu problemów, zgłoszonych przez firmy z sektora kosmicznego i powiązanych sektorów. Polska drużyna zajęła się tematem wykorzystania danych zbieranych przez auta. Ich projekt, nazwany Demeter, zakładał ich wykorzystanie w połączeniu z danymi satelitarnymi i innymi bazami danych w rolnictwie.

– Jeżeli myślimy o autach i naszym otoczeniu, automatycznie myślimy o negatywnym wpływie pojazdów na stan środowiska. Nie jesteśmy w stanie zrezygnować z aut, ale znaczny ruch samochodowy można wykorzystać też na naszą korzyść. Dzisiejsze auta zbierają znaczną ilość danych o otoczeniu, a dane te mogą nam posłużyć do stworzenia modelu, który przewidywałby wzrost upraw. Dzięki temu produkcja pożywienia mogłaby być bardziej efektywna – podsumowuje Magdalena Łabowska, członek zespołu.

 

źródlo wroclaw.pl/wiecej

Dworzec Wrocław Brochów zostanie wyremontowany

Poprzedni Artykuł

Wkrótce koniec remontu torowiska na Biskupinie

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności