Turystyka

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

0

Sztuka średniowieczna, dzieła epoki renesansu i baroku, sztuka Śląska oraz prace polskich i europejskich artystów współczesnych, a także arcyciekawe prezentacje

Muzeum Narodowe od 1947 roku zajmuje gmach dawnej Rejencji – Zarządu Prowincji Śląskiej. Jego zbiory prezentowane są także w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej w pobliżu Hali Stulecia, oddziałem Muzeum jest Panorama Racławicka.

W budynku przy pl. Powstańców Warszawy na stałe pokazywane są m.in. wystawy sztuki średniowiecznej, sztuki śląskiej od XIV do XVI wieku, oraz sztuki polskiej do XIX wieku.

Do najcenniejszych dzieł w kolekcji Muzeum Narodowego należą m.in.  „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronzino, „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela Młodszego oraz „Portret chłopca” Jeana Chardina.

Imponująco wygląda zestaw nazwisk artystów, których prace można obejrzeć w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.- galerii sztuki współczesnej Muzeum Narodowego. Są wśród nich dzAbakanowicz, Kandinsky, Lebenstein, Makowski, Szapocznikow, Nowosielski, Hałas, Bałka i Althamer.

Na podst. mat. Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Zoo Wrocław

Poprzedni Artykuł

Ogród Japoński

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Turystyka