Aktualności

Park Widawski zagospodarowany na nowo

0

Szykują się kolejne prace rewitalizacyjne we wrocławskim parku Widawskim. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu w obrębie Widawy przy ul. Fryzjerskiej. Inwestycja realizowana jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Uporządkowanie terenu, wykonanie nowej nawierzchni mineralnej i trawników wzdłuż ścieżek oraz montaż elementów małej architektury – to główne prace, jakie planowane są w ramach zagospodarowania parku Widawskiego. O realizacji tej inwestycji zdecydowali mieszkańcy Wrocławia, głosując na projekty we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Główne nasadzenia skoncentrowane zostaną przy wejściu do parku, znajdującym się w jego południowo-wschodniej części. Bezpośrednio przy ścieżce zaprojektowano rabatę z bodziszka korzeniastego, nad którym górować będą kaliny koralowe. Dalszą część rabaty zajmą nasadzenia z porzeczki alpejskiej oraz bzu czarnego.

Łącznie posadzone zostaną 324 krzewy oraz ponad 1300 bylin. Zgodnie z projektem – ingerencja w naturalne ukształtowanie terenu ma być minimalna, a w okresie 3 lat od zakończenia prac, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie wykonywał gwarancyjną pielęgnację zieleni.

W drugiej połowie listopada Zarząd Zieleni Miejskiej otworzył oferty. Jest ich aż osiem, dlatego na ich pełną analizę i rozstrzygnięcie postępowania musimy jeszcze chwilę zaczekać.

źródło wroclaw.pl/wiecej

Foto:źródło: ZZM

Strefa Kultury Wrocław i Dolnośląskie Centrum Filmowe zostaną połączone

Poprzedni Artykuł

Wrocławianie stawiają na nowoczesne oświetlenie

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności