AktualnościWydarzenia

Pierwsze słupki przystankowe na budowie tramwaju na Popowice

0

Wykonawca rozpoczął prace na drugim etapie budowy tramwaju na Popowice. Umowa z firmą ProTra Building opiewa na ponad 150 milionów złotych.

Nowa trasa połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Tramwaj pojedzie trasą o łącznej długości 4 km przez: ul. Dmowskiego, Długą, Starogroblową, Popowicką. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków komunikacji miejskiej.

Przebudowanych zostanie 10 skrzyżowań, m.in.: ul. Mieszczańskiej, Jagiełły i Dmowskiego, Wejherowskiej i Popowickiej, Popwickiej i Milenijnej, Białowieskiej, Zajęczej i Popowickiej.

Pierwsze słupki

Na ul. Długiej trwają prace związane z pierwszym etapem inwestycji. Przy Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta kładzione jest torowisko oraz przebudowano wiadukt kolejowy, pod którym przejadą samochody, tramwaje oraz rowerzyści. Powstanie tam stacja Wrocław Szczepin znajdująca się na trasie z Wrocławia Głównego w kierunku Oleśnicy i Trzebnicy, między stacjami Wrocław Mikołajów i Wrocław Nadodrze. Spółka PKP PLK buduje też nowy punkt przesiadkowy między koleją a komunikacją miejską.

żródło wroclaw.pl/wiecej

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Mikołajki

Poprzedni Artykuł

Gdzie bezdomni znajdą pomoc we Wrocławiu?

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności