AktualnościWydarzenia

Ruszyła budowa drogi rowerowej i chodnika przy dworcu Wrocław Główny

0

Wzdłuż ulicy Małachowskiego, od ul. Dworcowej do ul. Pułaskiego obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Powstaje tam droga rowerowa i nowy chodnik. Ta inwestycja to inicjatywa mieszkańców, którzy wybrali ten projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Z nowego odcinka pieszo-rowerowego będzie można skorzystać wiosną przyszłego roku.

Ulica Małachowskiego została zwężona z obu stron, od Dworcowej do Pułaskiego obowiązuje organizacja ruchu zastępczego. Obecnie są dwa pasy ruchu, przeniesiono również przejście dla pieszych.

– Odcinek na ulicy Małachowskiego to już czwarta z rzędu rowerowa inicjatywa, która jest pomysłem mieszkańców, jest to projekt wybrany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pozostałe odcinki, które udało się zrealizować to trasa od Dworca Świebodzkiego do ulicy Grabiszyńskiej, od Grabiszyńskiej do Świdnickiej, od Świdnickiej do Dworcowej i odcinek Dworcowa Pułaskiego. Wraz z budową tych dróg powstają nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo – mówi Daniel Chojnacki oficer rowerowy.

źródło wroclaw.pl/wiecej

Gdzie bezdomni znajdą pomoc we Wrocławiu?

Poprzedni Artykuł

Dworzec Wrocław Brochów zostanie wyremontowany

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności