Aktualności

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Mikołajki

0

Całkiem nowa, wielka choinka w Rynku i liczne iluminacje świąteczne przyozdobią w tym roku stolicę Dolnego Śląska. Wszystkie dekoracje rozbłysną w centrum Wrocławia 6 grudnia.

W tym roku prace instalacyjne przy iluminacjach świątecznych rozpoczęły się nieco później niż zwykle.

– W minionych latach o tej porze wrocławski Rynek tętnił już życiem, bo trwał Jarmark Bożonarodzeniowy – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.  – Wszystkie prace musiały być więc przeprowadzone przed jego otwarciem, jednocześnie z budową stoisk. Tym razem życie napisało własny scenariusz, dlatego też do prac instalacyjnych przystąpiliśmy nieco później. Sama budowa choinki potrwa do końca tego tygodnia, a montaż wszystkich dekoracji zakończy się 5 grudnia. Natomiast iluminacja świąteczna zostanie uruchomiona 6 grudnia – dodaje.

Nowe dekoracje

W tym roku dekoracje świąteczne będą różniły się od tych sprzed roku.

– Co trzy lata staramy się proponować wrocławianom i turystom, którzy przyjeżdżają do naszego miasta, zupełnie nowe ozdoby – mówi Ewa Mazur. – Opracowujemy specjalną, koncepcję z wybranym motywem przewodnim. Za każdym razem pojawiają się więc nowe elementy. Jest to możliwe, ponieważ od kilkunastu lat nie kupujemy dekoracji świątecznych, ale je wypożyczamy. Organizujemy przetarg na ich dzierżawę, a także na montaż i demontaż tych ozdób. To także pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, bo przechowywanie tych dekoracji w odpowiednich dla nich warunkach, również wymaga pewnych nakładów finansowych.

źródło wroclaw.pl/wiecej

Wrocławianie stawiają na nowoczesne oświetlenie

Poprzedni Artykuł

Pierwsze słupki przystankowe na budowie tramwaju na Popowice

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności