AktualnościBiznes

We Wrocławiu wyprodukują części do samochodów elektrycznych

0

Koreański zakład Dongshin powstanie przy ul. Kwiatkowskiego. Firma będzie produkować części do pojazdów elektrycznych. Przedsiębiorstwo jest podwykonawcą koncernu LG, który pod Wrocławiem buduje największą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych.

Na Oporowie w Centrum Logistyczno-Produkcyjnym GLP produkowane będą części do pojazdów elektrycznych. GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych poinformował o podpisaniu umowy wynajmu 10 000 mkw. powierzchni z firmą Dongshin, wytwarzającą m.in. części metalowe do pojazdów elektrycznych.

Dongshin to podwykonawca koncernu LG, zaopatrujący czołowych producentów samochodów na świecie. W ich zakładzie na Oporowie pracę znajdzie 100 osób. Umowa z GLP została zawarta na trzy lata.

– Wynajęta przestrzeń charakteryzuje się zwiększoną nośnością podłogi, jest wyposażona w 13 doków i bramę wjazdową. Do dyspozycji najemcy jest 60 miejsc parkingowych. Świetliki w suficie zapewniają doświetlenie hali naturalnym światłem, co wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej – informuje GLP.

źródło wroclaw.pl/

Foto:źródło: GLP

Miejskie biblioteki czynne od 1 grudnia

Poprzedni Artykuł

Dodatkowe autobusy połączą Długołękę z Wrocławiem

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności