AktualnościKultura

Wrocławski Kongres Kultury od 30 listopada online. Można głosować na Radę Kultury

0

Wrocławski Kongres Kultury, przełożony z wiosny, odbędzie się ostatecznie od 30 listopada do 4 grudnia, wyłącznie online. Na uczestników czekają ciekawe dyskusje, a ostatniego dnia będzie można zagłosować na kandydata do Wrocławskiej Rady Kultury. Rejestracja wyborców trwa do 29 listopada, wciąż można się dopisać do listy.

Czym jest Wrocławski Kongres Kultury

Wrocławski Kongres Kultury to – jak podkreślają organizatorzy (Grupa Kultura Wrocław, Strefa Kultury Wrocław oraz Urząd Miejski Wrocławia) – „tworzone przez i dla wrocławskiego środowiska kulturalnego wydarzenie, które ma odpowiadać na potrzeby środowiska, a w efekcie stać się otwartą i dostępną platformą, umożliwiającą wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację, edukację, sieciowanie oraz omawianie istotnych zagadnień i zjawisk, także w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta”.

Do udziału we Wrocławskim Kongresie Kultury zaproszony jest każdy, kto jest zainteresowany wrocławską kulturą.

Kongres odbędzie się od 30 listopada do 4 grudnia 2020 r. online.

Panele, stoliki dyskusyjne

W programie Kongresu są także rozmowy w ramach paneli, stolików dyskusyjnych z udziałem gości (m.in. prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, artystów – Kostasa Georgakopulosa i Pawła Jarodzkiego).

– Liczymy na postulaty, dobre praktyki, chcemy rozmawiać o partycypacji, polityce kulturowej, możliwościach finansowania kultury, o instytucjach kultury – wylicza Kostas Georgakopulos, lider Grupy Kultura Wrocław.

  • Stoliki dyskusyjne startują o 17.00 na platformie Zoom 30.11, 1.12 i 2.12. W programie dyskusji m.in. powszechna edukacja artystycznyczna i estetyczna dzieci i młodzieży, czy istnieje skuteczny sponsoring w kulturze, czy kultura bliżej domu, cztyli CAL-e.
  • Panele dyskusyjne odbywać się będą 3.12 (12.00-18.30) i 4.12.(10.00-18.00), a otwarte transmisje obejrzymy na YouTube i FB Wrocławskiego Kongresu Kultury. W programie m.in. o instytucjach kultury, finansowaniu, partycypacji.

Zobaczcie program Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Wieczór wyborczy – 3 grudnia

Do 23 listopada można było przesłać pytania do 52 kandydatów, którzy 4 grudnia powalczą o osiem miejsc w 15-osobowej Wrocławskiej Radzie Kultury.

Każda z kandydujących osób odpowie na losowo wybrany zestwa pytań, a tego, jaka jest jej polityka kulturalna dla Wrocławia, posłuchamy online podczas wieczoru wyborczego 3 grudnia o 18.30.

Każdy z kandydatów będzie miał dwie minuty na wystąpienie i uzasadnienie swoich odpowiedzi (pytania zadawane przez internautów miały charakter zamknięty i możliwe było udzielenie na nie odpowiedzi: „TAK”, „NIE” lub „NIE MAM ZDANIA”). O tym, który z kandydatów odpowie na które z pytań zdecyduje losowanie.

Transmisję wieczoru wyborczego, podczas którego kandydaci przez ok. 2 godziny opowiedzą szerzej o swoich poglądach na przyszłość wrocławskiej kultury, obejrzymy na kanałach Wrocławskiego Kongresu Kultury: profilach na Facebooku i YouTubie.

 

źródło wroclaw.pl/wiecej

Kolejne nowe autobusy Mercedesa już we Wrocławiu

Poprzedni Artykuł

Strefa Kultury Wrocław i Dolnośląskie Centrum Filmowe zostaną połączone

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Aktualności