Turystyka

Zoo Wrocław

0

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Zniżki na zakup kart rocznych i biletów  do Zoo Wrocław w programie Nasz Wrocław:

Zniżki nie łączą się z innymi ofertami specjalnymi i są udzielane od ceny regularnej biletu brutto, a nie obniżonej bądź promocyjnej. Uprawnienie do zniżki przysługuje wyłącznie przy zakupie w kasach (bilety) oraz w Punkcie Obsługi Klienta (karty roczne). Zniżki z Nasz Wrocław nie obejmują voucherów ani zakupów dokonywanych online.

Karty roczne

Uwaga: W przypadku kart rocznych zniżka przysługuje jedynie Użytkownikowi.
Karta roczna normalna: Cena z Nasz Wrocław 108 zł
Karta roczna ulgowa: Cena z Nasz Wrocław 72 zł

Bilety jednorazowe

Jeden Użytkownik (osoba dorosła) może kupić dodatkowo do 5 biletów ulgowych (dla dzieci do 18 roku życia).
Bilet jednorazowy normalny: Cena z Nasz Wrocław 30 zł
Bilet jednorazowy ulgowy: Cena z Nasz Wrocław 20 zł
Bilet Rodzinny: Cena z Nasz Wrocław 120 zł. Obowiązuje we wszystkie dni tygodnia z wyłączeniem poniedziałku.

Nasz Wrocław 365

W celu skorzystania z kuponu Nasz Wrocław 365 należy udać się do kasy z aplikacją i dokumentem z numerem PESEL.

Zoo Wrocław

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.
Założony w 1865 r. ogród zoologiczny pierwotnie zajmował kilkanaście hektarów. Dopiero w latach 50. XX wieku rozrósł się ponad dwukrotnie. Dzisiaj zajmuje 33 hektary.

Przez kilkadziesiąt lat wrocławskim zoo zarządzali Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy o obyczajach mieszkańców ogrodu opowiadali w popularnym programie „Z kamerą wśród zwierząt”.

Od 2007 r. szefem ogrodu jest Radosław Ratajszczak, który zainicjował wiele pozytywnych zmian. Dzisiaj Zoo Wrocław to nie tylko miejsce spotkania z egzotycznymi zwierzętami. Zoo jest zaangażowane w ratowanie i ochronę wielu zagrożonych gatunków.

W ciągu kilku lat powstały nowe wybiegi, m.in. dla niedźwiedzi brunatnych, gibonów, pand małych, nosorożców. Przybyło także nowych lokatorów, w tym zwierząt wyjątkowo rzadkich, jak okapi, manaty, pantery śnieżne i mgliste. Dzisiaj w Zoo żyje około 14 tys. zwierząt reprezentujących 1100 gatunków.

Afrykarium w Zoo Wrocław

Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.
Szczegółowe informacje na temat zoo dostępne są na oficjalnej stronie Zoo Wrocław.

Dojazd komunikacją miejską do Zoo

Do Zoo dojeżdżają tramwaje linii: 1, 2, 4, 10 (kierunek na Biskupin), 16 oraz autobusy 145 i 146 (kierunek na Sępolno).

W pobliżu Ogrodu Zoologicznego znajdują się także inne atrakcje: Pergola z Fontanną Multimedialną, Park Szczytnicki oraz Pawilon Czterech Kopuł.

Stary Ratusz we Wrocławiu

Poprzedni Artykuł

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Następny Artykuł

Podobne Artykuły

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Turystyka